Купити Біткоїн: де і як це зробити?

19.06.2019

За менш ніж 10 років вартість першої криптовалюти збільшилася в десятки тисяч разів. Спочатку вона взагалі нічого не коштувала, у 2010 році – коштувала частки цента, а потім – плавно пішла в ріст, і на піку на деяких біржах пробивала позначку в 20$ тисяч. Тобто людина могла витратити кілька доларів у 2010 році, купивши кілька тисяч біткоїнів, а в 2017 – стати доларовим мультимільйонером.

Таку прибутковість не дасть жоден інший інструмент інвестування – тому до криптовалют інтерес злетів дуже швидко. Якщо ви новачок, і вперше вирішили інвестувати в криптовалюту – варто розібратися в тому, де і як можна купити Біткоїни.

Способи купівлі Біткоїна

Якщо з онлайн-банкінгами та електронними платіжними системами середньостатистичний користувач уже знайомий, то операції з криптовалютами для нього є чимось новим і незнайомим. Насамперед відрізняються способи купівлі.

Купити BTC можна через:

  • криптовалютну біржу;
  • онлайн-обмінник;
  • термінал;
  • продавця (людини, яка має BTC і хоче їх продати).

Кожен із цих варіантів має свої нюанси, які буде розглянуто нижче.

Купівля накриптобіржі

Існує кілька десятків сайтів для операцій з криптовалютами. У тому числі на них можна і купувати, і продавати різні монети за фіатні валюти. Найчастіше це долари, але на деяких біржах є підтримка й інших валют: євро, рубля, а на азіатських проектах – юанів.

Сам процес купівлі організовано просто і зручно, у середньому процес може зайняти 5-10 хвилин у людини, яка робить це не вперше. Послідовність дій:

  1. Вибирається біржа, на якій є зручні способи поповнення.
  2. Доларовий рахунок (Tether, USDT) поповнюється.
  3. За долари купується Біткойн.


EXMO affiliate program

Після цього з купленими BTC можна чинити як завгодно власнику – залишити на біржовому гаманці, торгувати, обміняти на іншу криптовалюту, або перевести на інший рахунок.

exmo-com-birzha

Для довгострокового зберігання великих сум рахунки криптовалютних бірж використовуватися можуть, але робити цього не рекомендується. Відомі випадки злому навіть великих і відомих бірж з багатомільйонними оборотами. На криптобіржах можна або зберігати невеликі суми, або торгувати, здійснюючи часті угоди.

Купівля через онлайн-обмінник

Нарівні з криптобіржею – найпростіший і найшвидший спосіб купівлі Bitcoin.

Обмінників, які здійснюють операції з криптовалютою – десятки. Найпростіше знайти і вибрати відповідний через сервіс Bestchange. Для пошуку треба просто вказати потрібну валютну пару (спосіб оплати, якщо йдеться про купівлю Біткоїна).

Криптовалюту при купівлі через обмінник можна отримати на будь-який Bitcoin-рахунок (як на біржі, так і на десктопний гаманець).

Покупка через криптотермінал

На вулицях, у магазинах і торгових центрах можна зустріти термінали з різним функціоналом. Є серед них і “криптоавтомати”: термінали, через які можна купувати криптовалюту.

Крипто терминал

Спосіб цей зручний хіба що для невеликих сум, або для тих, у кого в кроковій доступності є такий автомат. Два попередні варіанти набагато зручніші в роботі (щонайменше тому, що для купівлі не потрібно нікуди йти).

 

Купівля напрямуу іншої людини

Частий варіант під час операцій з великими сумами, і якщо людина перебуває у великому місті (де легко знайдеться продавець).

Знайти другого учасника угоди (у нашому випадку продавця) можна через тематичні форуми, сайти. Також оголошення публікують і в соцмережах та тематичних Телеграм-каналах, але в таких місцях вищий шанс нарватися на шахрая.

Плюси такого обміну в тому, що можна вибрати зручний варіант розрахунку і домовитися про вигідніший курс (ніж на біржі або в обміннику). Але ймовірність обману вища – можна знайти не одну новину про те, як під час реальної угоди кошти просто відбирали силою. Щоб такого уникнути – треба уважно вивчати другого учасника угоди, не вестися на напрочуд вигідні умови і не шкодувати коштів на забезпечення безпеки.

Основні питання, які можуть виникнути у інвесторів-початківців у Біткоїни

Де зберігати куплені BTC?

Для зберігання Bitcoin найзручніше використовувати:

  1. Апаратний гаманець. Гаджет вартістю близько 80-120$, призначений спеціально для зберігання криптовалюти. Зберігання на апаратному гаманці добре тим, що кошти з нього неможливо викрасти дистанційно (як з біржі, наприклад). Зате його можуть викрасти фізично, забравши у власника. Такий спосіб зберігання підходить, якщо у вас велика сума, і тримати ви її маєте намір довго.апаратний гаманець
  2. Десктопний гаманець (програма для комп’ютера). Найстаріший спосіб, незручний через велику вагу гаманця. Через те, що гаманець зберігає весь блокчейн (усі блоки мережі Біткоїн) – на середину 2018 року він важить близько 150 Гб. Але це несуттєвий мінус – завантажити такий об’єм треба всього 1 раз, а при сучасних розмірах жорстких дисків виділити його можна без проблем. Суттєвий мінус – якщо жорсткий диск із гаманцем пошкодиться, то і весь його вміст загубиться. Тому якщо треба зберігати велику суму – краще купити під гаманець окремий вінчестер, і після запису даних прибрати його в безпечне місце.
  3. Онлайн-гаманець. Є свого роду криптовалютні “депозити”: сайти, на яких можна зберігати BTC. Вони хороші простотою і швидкістю використання (порівняно з десктопним гаманцем). Але зате зберігатимуться BTC не особисто у вас, а на сторонньому сервері, який можуть пошкодити, зламати, або його власники просто самі вирішать обдурити своїх клієнтів.
  4. Рахунок на криптобіржі. Ті самі плюси і мінуси, що й в онлайн-гаманця, з тією лише відмінністю, що на криптобіржі валюти можна швидко міняти-продавати-купувати.

Який саме варіант вибрати – залежить від суми і від ваших цілей. Якщо хочеться часто здійснювати операції, отримуючи прибуток від мінливого курсу, то підходить тільки біржа. Якщо хочеться інвестувати в Біткоїн, і зберігати куплену валюту, чекаючи подальшого зростання – то краще зупинитися або на апаратному гаманці, або на десктопному.