BANK-UA.com
  Курс НБУ на 21.08
$ 27.696680
31.629609
  всі валюти

27 квітня 2016

Проблеми розвитку кредитування населення в Україні

Останнім часом попит на споживчий кредит дуже впав, це підтверджуе офіційний сайт НБУ.
 
Графік показує значне падіння кредитування в порівнянні з минулим роком, що вказує зниження довіри населення до банків і багатьох фінансових установ.

Чому населення не хоче співпрацювати з банками
 
Є багато підстав для того, щоб українці не несли свої гроші у банк. Основною причиною є недовіра до цих фінансових установ.
 
Після фінансово-економічної кризи 2008—2009 років в Україні було ліквідовано 4 проблемних банка, більш ніж 10 банків отримали тимчасове керівництво. [3] НБУ ввів постанову №319 "Про додаткові заходи щодо діяльності банків", в якій йдеться про обмеження знаття депозитів фізичним особам. [4] Багато людей залишились без своїх заощаджень.
 
Після кризи 2008—2009 років, настає криза 2014 року, яка зумовлена революцією, анексією Росією Криму, а також війною на Донбасі з терористами та російською армією. Банківський сектор України зазнав ще більше втрат ніж за кризи 2008 і 2009 років. Національна валюта за рік девальвувала на 90%, а золотовалютні резерви знизились на майже 40%. Через війну промислове виробництво в Донецькій області знизилось на 28%, в Луганській - на 44%. В цілому по країні падіння становило на 9,4%.[5]
 
За останні пів року обсяг роздрібної торгівлі впав на 24,6%, що свідчить про неплатоспроможність населення.
 
Всі ці фактори майже зруйнували фінансову структуру України.
 
Українці масово йдуть за кредитами в онлайн
 
Якщо дослідити статистику запитів населення у пошуковій системі Google, то ми чітко бачимо дуже потужний зріст запиту "кредит онлайн" за останні роки:
 
Кредит онлайн - запит
Тенденція запитів "кредит онлайн" в пошуковій системі Google [6]
 
В Україні дуже швидко розвивається індустрія мікрокредитування. Наприклад, в Європі і США ринок онлайн кредитів вже за обсягами наздогнав ринок страхування та ринок юридичних послуг. [7]
 
Українці дуже швидко збагнули, що інтернет - це набагато зручніше і швидше ніж стояти у чергах на кредит у відділеннях банків і чекати інколи днями на рішення комісії.
 
В мережі люди можуть подивитися свою кредитну історію, а також отримати кредит за 15 хвилин. [8]
 
Які перспективи кредитування населення
 
Хоча на сьогоднішній день ринок кредитування в Україні розвинений не так сильно в порівнянні з іншими країнами, а економічні перспективи не цілком ясні, попит на мікрокредити з боку населення залишається істотним і кілька більш стабільний, ніж попит на автокредити чи іпотеку. Відповідно, має сенс інвестувати в перспективні технології в даному сегменті.
 
Інтернет-продажі встигли досить добре себе зарекомендувати в різних областях і можуть бути цілком ефективні в експрес-кредитуванні. [9]
 
Автор: Людмила Веремеенко
 
Література
  1. Проблеми кредитування фізичних осіб - Мартиненко П.Ю.
  2. Щомісячна статистика кредитів і депозитів Національного Банку України
  3. Фінансово-економічна криза 2008—2009 року в Україні - Вікіпедія
  4. Постанова НБУ №319 "Про додаткові заходи щодо діяльності банків"
  5. Економічна криза в Україні в цифрах
  6. Google тренди
  7. Payday loans – the industry in numbers (анг.)
  8. Как узнать и проверить свою кредитную историю: 4 рабочих способа! (рос)
  9. Кредити йдуть в інтернет

comments powered by Disqus