BANK-UA.com
  Курс НБУ на 21.08
$ 27.696680
31.629609
  всі валюти

14 серпня 2015

У Китаї місяць працював підробний банк

Китаєць створив фіктивне відділення реального банку і приймав вклади. Обман розкрився, тільки коли одна з його клієнток відвідала справжній офіс.

Житель китайського міста Ліньі в провінції Шаньдун створив фіктивне відділення одного з найбільших банків КНР - China Construction Bank (Китайського будівельного банку) - і протягом місяця брав вклади, повідомляє в п'ятницю, 14 серпня, Financial Times.
 
За даними поліції, заповзятливий китаєць на прізвище Чжан обладнав приміщення так, щоб воно було схожим на реальне відділення банку. Працювали у відділенні його 15-річна дочка і дві її однокласниці.
 
Коли клієнти фіктивного офісу намагалися отримати доступ до своїх вкладів, аферисти знаходили різні приводи, щоб не повертати гроші. Відділення то не було підключено до банківської мережі, то в системі відбувався збій, то співробітники не могли вирішити це питання без начальника. І це не викликало підозр у вкладників.
 
Обман розкрився тільки через місяць роботи «банку», коли одна з його клієнтів, що розмістила депозит в 40 тис. юанів (близько $ 6,2 тис.), Спробувала зняти кошти в реальному відділенні China Construction Bank. Його співробітники відразу ж заявили в поліцію.
 
Аферист Чжан пізніше повідомив місцевому телеканалу, що спочатку хотів офіційно зареєструвати відділення і працювати за всіма правилами, проте в банку йому відмовили. Він додав, що вже повернув всім своїм вкладникам гроші. FT не уточнює, яке покарання може загрожувати аферистові.
 
Прес-служба China Construction Bank повідомила виданню, що процес відкриття нових відділень дійсно досить складний, однак раніше вони не стикалися з таким видом шахрайства.
 
Проте в Китаї це вже не перший подібний випадок. Торік сільський кооператив недалеко від Нанкіна вирішив взяти на себе функції банку і зібрав вклади на $32 млн. У січні цього року аферу розкрили, після того як один із вкладників не зміг вивести гроші з рахунку, пише FT.

comments powered by Disqus