BANK-UA.com
  Курс НБУ на 20.08
$ 27.898554
31.779243
  всі валюти

06 серпня 2015

Названо найбагатшу людину в історії всіх часів і народів

Топ-10 найбагатших людей усіх часів і народів опублікував журнал Time

Найзаможнішим з нині живих людей став Білл Гейтс. Forbes оцінює його статок у 78,9 млрд. доларів. Однак у списку найбагатших людей усіх часів Гейтс опинився тільки на дев'ятому рядку. Він випередив лише Чингісхана, який посів у цьому рейтингу десяте місце.

На восьмій сходинці - бретонський лицар Алан Руфус (1040-1093 роки), стан «Алана Рудого» становило 11 тис. фунтів стерлінгів. У перерахунку на сучасний курс він володів би 194 млрд. доларів.

Сьоме місце в списку найбагатших людей усіх часів зайняв засновник компанії Standard Oil Джон Рокфеллер, на шостому - власник компанії US Steel і найбагатший американець всіх часів Ендрю Карнегі.

На п'ятій сходинці - Йосип Сталін. Автори рейтингу пояснили це тим, що він контролював багатющу країну і «міг мати все, що хотів». З тієї ж причини четверте місце в списку відведено Акбару - падишахові Імперії Великих Моголів.

Трійку лідерів найбагатших людей в історії відкриває китайський імператор Шень-Цзун, що помер в 1085 році. Він керував імперією, що виробляла до 30% світового ВВП. «Срібло» у рейтингу дісталося імператору Августу Октавіану, який правив Римською імперією і помер в 14 році до н. е. На думку економістів, його статок еквівалентний приблизно 4,6 трлн доларів.

Найбільшим же багатієм всіх часів визнаний Манса Муса - правитель держави Малі, що жив з 1280 по 1337 роки. Історики вважають, що царство Муси було найбільшим виробником золота у світі. Вченим не вдалося підрахувати величину його стану.

comments powered by Disqus