BANK-UA.com
  Курс НБУ на 02.09
$ 25.144111
27.749041
  всі валюти

Глава ПриватБанку Шлапак подав у відставку

26.06.2017

Голова правління ПриватБанку Олександр Шлапак подав у відставку.
Глава ПриватБанку Шлапак подав у відставку

Про це FinClub повідомило джерело в ПриватБанку: «Олександр Шлапак подав заяву про відставку». Наглядова рада, до компетенції якого належить прийняття відставки, поки ще не засідала з цього питання.

Інший співрозмовник FinClub в ПриватБанку підтвердив інформацію про відхід. «Олександр Шлапак пішов у відпустку, і повертатися в банк не збирається», - сказав він. Він сказав, що вибирати та затверджувати нового главу правління буде саме наглядова рада ПриватБанку.

Інформацію про те, що Олександр Шлапак - перший глава націоналізованого ПриватБанку - через півроку роботи в банку вирішив піти, підтвердив співрозмовник FinClub, пов'язаний з Нацбанком. «У п'ятницю години чотири це питання обговорювали в Адміністрації президента. Прийняте рішення оголосять у понеділок», - сказав він.

У прес-службі ПриватБанку не підтвердили, але і не спростували інформацію FinClub, а порадили стежити за новинами. «Трохи пізніше підтвердить або спростує наглядова рада це його повноваження», - сказав прес-секретар ПриватБанку Олег Серга.

Уже після публікації новини FinClub прес-служба наглядової ради ПриватБанку розповсюдила свою заяву, в якій підтвердила відхід Олександра Шлапака.

«Голова правління ПриватБанку Олександр Шлапак виконав в повній мірі поставлені завдання щодо стабілізації ситуації в банку та проведення аудиту фінансового стану ПриватБанку і найближчим часом планує завершити антикризову каденцію на посаді голови правління ПАТ КБ «ПриватБанк». Як повідомили в наглядовій раді банку, голова правління продовжує керувати банком, одночасно відповідну заяву голови банку вже подано наглядовій раді банку і може бути розглянуто на наступному засіданні наглядової ради банку в кінці липня», - йдеться в заяві наглядової ради.

Наглядова рада висловила компліменти керівнику банку, що «при успішній програмі антикризового менеджменту під керівництвом Олександра Шлапака банк був стабілізований і забезпечено його сталий розвиток».

«Завдяки роботі менеджменту банку завершено аудит фінансової звітності банку відповідно до міжнародних стандартів. Затверджені урядом і наглядовою радою фінансовий звіт банку за 2016 рік і аудиторський висновок до нього. 23 червня уряд прийняв рішення про докапіталізацію ПриватБанку на суму до 38,565 млрд грн», - сказано в заяві.

Відхід Олександра Шлапака несподіваний тільки на перший погляд. Але він логічний. Після 1 липня, коли має завершитися перший раунд переговорів Rothschild з колишніми акціонерами ПриватБанку про реструктуризацію портфеля інсайдерських кредитів, влада може піти в наступ на Ігоря Коломойського і пов'язаних з ним осіб за допомогою правоохоронців і судів. Тоді як Олександр Шлапак публічно заявляв, що не хоче займатися токсичними активами. Подібного бажання не було і у першого заступника голови правління Олександра Дубровіна, який ще на початку місяця подав у відставку і вже повернувся на роботу в Укргазбанк.

Джерела FinClub раніше говорили, що в грудні 2016 року очолити правління ПриватБанку хотів глава Укргазбанку Кирило Шевченко. Зараз у цієї кандидатури немає підтримки в наглядовій раді ПриватБанку.