BANK-UA.com
  Курс НБУ на 02.09
$ 25.144111
27.749041
  всі валюти

Службовців "Укрексімбанку" затримали на хабарі у 1,5 млн. грн.

13.08.2016

Генеральною прокуратурою України та СБУ затримано службових осіб, які отримали неправомірну вигоду 1 500 000 гривень
Службовців "Укрексімбанку" затримали на хабарі у 1,5 млн. грн.

Управлінням з розслідування особливо важливих справ Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України спільно з Департаментом процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих центрального апарату Генеральної прокуратури України та співробітниками ГУБКОЗ Служби безпеки України задокументовано факт вимагання та одержання неправомірної вигоди керуючим філії ПАТ «Державного експортно-імпортного банку України» у м. Полтава та головним юрисконсультом цієї ж філії. Службових осіб було затримано 12 серпня 2016 після отримання неправомірної вигоди в сумі 1 500 000 гривень в порядку ст. 208 КПК України.

Слідством встановлено, що вказані службові особи, зловживаючи своїм службовим становищем та діючи умисно, за попередньою змовою групою осіб вимагали та одержали 1 500 000 гривень від керівника одного з суб’єктів господарювання за продаж виробничих потужностей бавовно - прядильної фабрики, яка знаходиться у заставі ПАТ «Державний експортно-імпортний банк України».

На цей час проводиться комплекс невідкладних процесуальних та слідчих дій, спрямованих на встановлення фактичних обставин вчиненого кримінального правопорушення та вирішується питання про обрання затриманим запобіжних заходів у вигляді взяття під варту. Дії злочинців кваліфіковано за ч.4 ст.368 КК України.

Довідково: санкція ч.4 ст.368 КК України передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.