BANK-UA.com
  Курс НБУ на 25.02
$ 27.017312
30.597106
  всі валюти

ДКФМУ уодо повiдомлень ЗМI про нiбито включення України до "чорного списку" FATF

19.03.2010

Державний комiтет фiнансового монiторингу України, у зв’язку з численними запитами ЗМI, повiдомляє.

FATF роздiляє всi свiтовi нацiональнi системи протидiї легалiзацiї (вiдмиванню) доходiв, одержаних злочинним шляхом та фiнансуванню тероризму, на умовнi 4 групи:

I група - країни, нацiональнi системи яких цiлком вiдповiдають вимогам FATF.

До речi, до 2007 року Україна ще знаходилась у цiй категорiї.

II група - країни, в яких iснують недолiки законодавчого поля.

(Україна, Антигуа, Барбуда, Азербайджан, Болiвiя, Грецiя, Iндонезiя, Кенiя, Марокко, М’янма, Непал, Нiгерiя, Парагвай, Катар, Демократична Соцiалiстична Республiка Шрi-Ланка, Судан, Сирiя, Тринiдад i Тобаго, Таїланд, Туреччина, Ємен.)

За 2 останнi роки Україна спромоглася опуститись з I групи - цiлком вiдповiдає вимогам FATF, до категорiї країн з недолiками у нацiональнiй системi боротьби з вiдмиванням брудних коштiв.

III група - країни, якi мають стратегiчнi недолiки нацiональної системи боротьби з брудними коштами.

(Ангола, Народна Демократична Республiка Корея, Еквадор, Ефiопiя, Пакистан, Туркменiстан, Сан-Томе i Прiнсiпi,)

IV група - країни, якi знаходяться пiд особливим режимом санкцiй. (Iран).

Для того, щоб Україна повернулась до I групи країн, якi цiлком вiдповiдають вимогам FATF, необхiдно прийняти законопроект "Про внесення змiн до Закону України "Про запобiгання та протидiю легалiзацiї (вiдмиванню) доходiв, одержаних злочинним шляхом" (реєстрацiйний N 3062), який знаходиться в Верховнiй Радi України та пiдготовлений для другого читання.

Цей законопроект цiлком вiдповiдає мiжнароднiй практицi формування нацiональної системи боротьби з вiдмиванням брудним коштiв.

Сподiваємось, що законопроект на найближчих пленарних засiданнях Верховної Ради України буде прийнятий, чого чекає вiд України FATF та Спецiальний Комiтет експертiв Ради Європи з взаємної оцiнки заходiв протидiї вiдмиванню коштiв та фiнансуванню тероризму (MONEYVAL). У такому разi, нiякi санкцiї FATF Українi не загрожують.

Пiсля прийняття Закону "Про внесення змiн до Закону України "Про запобiгання та протидiю легалiзацiї (вiдмиванню) доходiв, одержаних злочинним шляхом" (реєстрацiйний N 3062) та введення його в дiю, потрiбен буде вiдповiдний час для його iмплементацiї. Проте ми його пройдемо в максимально стислi термiни.