BANK-UA.com
  Курс НБУ на 26.06
$ 26.191023
29.826337
  всі валюти

Завдяки Ощадбанку в Українi з’явилась монета, приурочена до Дня банкiвських працiвникiв

18.05.2009

Приємний сюрприз для колег-банкiрiв пiдготував Ощадбанк, замовивши та поставивши в Україну срiбну монету "Надiйнiсть i добробут".

Монета присвячена 5-тiй рiчницi з дня заснування професiйного свята банкiвських працiвникiв. Саме у 2004 роцi Указом Президента 20 травня було оголошено в Українi Днем банкiвських працiвникiв.

На реверсi по колу монети розмiщено написи: вгорi - "ДЕНЬ БАНКIВСЬКИХ ПРАЦIВНИКIВ"; унизу на орнаментi, який використовувався на ювелiрних прикрасах епохи Київської Русi, у два рядки зазначено: дату святкування - "20 ТРАВНЯ" та рiк карбування монети - "2009".

У верхнiй частинi монети по центру на фонi свитку, що символiзує Указ Президента зображено карту України. У нижнiй частинi монети над орнаментом зображено двох грифонiв з пiднятими крилами у геральдичних позах, якi дивляться один на одного. Грифон - мiфiчна iстота, що уособлює риси найбiльш гордих i благородних тварин - орла (голова, пазури i крила) i лева (тiло). У геральдицi грифон символiзує поєднання якостей орла i лева - пильностi, вiдваги, могутностi, влади, швидкостi i сили. Грифон є символом банкiвської справи, охоронцем багатства. Вiн стереже скарби або приховане, таємне знання.

Країна-емiтент монети - Острови Кука, номiнал 5 доларiв, проба - 999, маса 31,1 г, тираж - 1000 шт.). Монета забезпечена iндивiдуальним сертифiкатом та футляром.

За замовленням Ощадбанку дизайн монети було розроблено вiдомим майстром Володимиром Ждановим.

З асортиментним рядом монет, якi пропонує своїм клiєнтам Ощадбанк, можна ознайомитись на офiцiйнiй сторiнцi банку в Iнтернетi за адресою: http://www.oschadnybank.com/ua/services/physical/coins/prices.html.php.

Консультацiї з придбання монет можна отримати за тел. (044) 247-86-54 (вiддiл операцiй з банкiвськими металами Ощадбанку).