BANK-UA.com
  Курс НБУ на 25.06
$ 26.191201
29.842254
  всі валюти

Ощадбанк пропонує срiбну монету "Квiти свiту. Братки"

13.04.2009

Ощадбанк пропонує срiбну монету iз серiї "Квiти свiту", присвячену веснянiй квiтцi - трипелюстковiй рiзнокольоровiй фiалцi, або браткам.

Ця срiбна монета Островiв Кука, 999 проби, номiналом 5 доларiв, масою 25 г є яскравим зразком особливого виду прикладного мистецтва - Клуазонiзму, який у перекладi з французької означає "розподiлений", "вiдокремлений стiнами". Клуазонiзм знайшов своє втiлення в такiй унiкальнiй художнiй технiцi розпису, як фiнiфть. Вироби з фiнiфтi, тобто з використанням емалi, вiдомi вже впродовж тисяч рокiв. Можливо, технiка фiнiфтi має близькосхiдне походження i була поширена у VIII столiттi по Шовковому Шляху до Китаю. Саме там ця технiка була звеличена до реального виду мистецтва i з того часу застосовувалася на вазах, тарiлках, рiзних видах олов’яного посуду, а також на цiнних ювелiрних мiнiатюрах.

Середньовiчнi християни називали братки квiткою Святої Трiйцi. У темнiй цяточцi всерединi квiтки вони бачили трикутник, який вiдображав, на їх думку, три лики Святої Трiйцi, що беруть свiй початок зi всевидющого ока Бога-отця. Братки також символiзують вiрнiсть, прихильнiсть i нiжнiсть думок.

Квiтка на монетi зроблена у виглядi частково позолоченої емальованої вставки. Рiк випуску монети 2009.

З асортиментним рядом монет, якi пропонує своїм клiєнтам Ощадбанк, можна ознайомитись на офiцiйнiй сторiнцi банку в Iнтернетi за адресою: http://www.oschadnybank.com/ua/services/physical/coins/prices.html.php. Консультацiї з придбання монет можна отримати за тел. (044) 247-86-54 (вiддiл операцiй з банкiвськими металами Ощадбанку).