BANK-UA.com
  Курс НБУ на 02.09
$ 25.144111
27.749041
  всі валюти

Види пластикових карток

Пластикові, банківські, платіжні, клубні, дисконтні, ідентифікаційні, ембоссіровані, неембоссіровані, кредитні, дебетові, АТМ, магнітні, старт, індивідуальні, корпоративні, сімейні, VISA, MasterCard, American Express, Diner Club, стандартні, золоті, електронні – ці та багато інших слів ви можете зустріти у словосполученні із словами картка і карточка. Давайте спробуємо розібратися у всьому цьому багатоманітті видів карток і карточок. Отже, всі вказані види карток відносяться до пластикових карток. Вони виготовляються із спеціальної пластмаси і переважна більшість таких карток мають стандартний розмір: 2,125" x 3,375" (приблизно 53,9 х 85,6 мм) і товщину 0,039 (~ 0,76 мм).

Класифікувати пластикові картки можна за цілим рядом параметрів. Один із головних параметрів – цільове призначення картки. Пластикові картки можна розділити на банківські (інколи їх називають платіжними), ідентифікаційні, клубні та дисконтні.

Банківські картки призначені для здійснення безготівкової оплати за товари та послуги власником картки, а також для отримання ним готівкових грошей зі свого банківського рахунку в спеціальних банкоматах практично в будь-якій частині світу.

Даний вид карток становить найбільший інтерес, оскільки саме ці картки в основному і використовуються як для здійснення покупок в Інтернеті, так і в звичайній (оффлайновій) торгівлі.

Ідентифікаційна картка призначена для регулювання доступу співробітників в окремі приміщення або доступу на здійснення відповідних операцій на обладнанні.

Клубні і дисконтні картки випускаються окремими організаціями, асоціаціями, клубами і поширюються серед членів цих організацій. Власник такої картки може отримати знижку (discount) на товари чи послуги, отримані у відповідних торгівельних точках.

Як носій електронної інформації платіжні картки поділяються на картки з магнітною стрічкою і картки з чіпом (мікросхемою). Перші називаються магнітними картками, другі – смарт-картами (smart carts), “розумними” картами, чіповими картами (chip cards).

На магнітній картці записані дані власника та інформація про те, в який банк звертатися для списання необхідної суми за товар чи послугу. Тобто, картка не містить інформацію про суму, яка знаходиться на ній. Смарт-карта містить в собі зашифровану інформацію про суму, що на ній знаходиться.

Магнітні картки є найбільш оширеними на сьогоднішній день. Але, як стверджують спеціалісти, смарт-картки – це майбутнє. Останнього часу спостерігається значне збільшення використання в якості платіжного засобу саме смарт-карт.

Картки можна також поділити за методом нанесення на картку ідентифікаційної інформації (ім’я власника картки, номер картки, термін дії картки тощо). Ця інформація може бути нанесена рельєфним шрифтом (видавлена) спеціальним апаратом ембоссером (embosser), така картка називається ембоссірованою. На неембоссірованій картці ідентифікаційна інформація випалюється і, зазвичай, ці картки призначені тільки для електронного використання (наприклад, VISA Electron)

Додаткова інформація на дану тему: