BANK-UA.com
  Курс НБУ на 02.09
$ 25.144111
27.749041
  всі валюти

Як і на чому заощадити при відкритті картки

Орієнтири:

Зручність тієї або іншої картки, як правило, визначається наступними чинниками:

На жаль, в Україні вага перших двох чинників ще значно поступається вазі останнього. Інфраструктура прийому карток недостатньо розвинена, оскільки її впровадження вимагає величезних капіталовкладень. Спектр карткових послуг, який пропонують українські банки, поки дуже вузький із-за відносної “молодості” карткового бізнесу. Таким чином, тарифи, по суті, є одним з істотних орієнтирів, який варто брати до уваги при виборі типу картки і банку, що її емітує.

Тарифи

Звичайно, якщо ви є постійним і “бажаним” клієнтом якого-небудь банку — з питання відкриття картки краще звернутися до нього. У решті всіх випадків шукайте той банк, який випускає картку зручнішу для вас і в якому обслуговування дешевше.

Зняття готівки

Ця операція обійдеться вам значно дешевше, якщо ви виберете банк, у якого більше відділень або банкоматів в тому місті (регіоні), де ви отримуєте готівку по картках. Якщо ви знімаєте готівку в банкоматі або касі “чужого” банку, вам доведеться заплатити подвійну комісію. Мінімальна сума тдержання готівки в цьому випадку також збільшується.

Курс конверсії

Часто при відкритті картки на курс конверсії клієнти банку просто не звертають уваги. Насправді, якщо ви часто буваєте за кордоном, набагато вигідніше не обмінювати долари на франки або фунти в якому-небудь банку, а отримати готівку з картки. Річ у тому, що іноземні банки беруть за конверсію наявних доларів достатньо високий відсоток суми конвертації і окрім цього – плату за саму операцію (один або декілька доларів). І конвертація через картку набагато вигідніша. Ця вигода тим відчутніша, чим нижче курс конвертації або комісія (відсоток суми конвертації) банку-емітента вашої картки. Курс (комісія) конверсії встановлюється при відкритті картки. Він обов'язково повинен бути вказаний в договорі. У таблиці приведені максимальні значення курсу конверсії або комісії. Тарифи можуть бути нижче.

Овердрафт

В те, що українські банки не дають своїм клієнтам кредити за кредитними картками, за кордоном мало хто здогадується. Кредитці довіряють. А значить, якщо вона у вас на руках, за кордоном ви можете отримати товари в кредит. Наші банки називають цю операцію осоружним словом "овердрафт" (перевитрата) і здирають за неї штраф у вигляді достатнього значного відсотка (річних) із суми перевитрати. На щастя, штрафують тільки в тому випадку, якщо, повернувшись до України, ви не відшкодуєте банку витрачену суму до розрахункової дати (як правило, 1-е або 15-е число кожного місяця).

Додаткова інформація на дану тему: