BANK-UA.com - Банки України  
Банківські продукти
Пластикові картки
Публікації
Новини
Статті
Тенденції ринку
Довідники
Банки
Банки в кольорах
Курс валют
Курс металів
Рейтинг банків
Показники банків
Облікова ставка НБУ
Індекс інфляції
Інша статистика
Банкноти та монети
Знаки валют
Сайти банків
Бізнес-інструменти
Кредитний калькулятор
Економічні терміни
Банківський форум
Реклама на сайті
Технології
Мережа НБУ
Веб-майстру
Інформери
XML/RSS
BANK-UA.com - Кредитування населення в Україні скоротилося в 10 разів за 2009 рік
Публікації - Статті
03.02.2010
Версія для друку
Кредитування населення в Україні скоротилося в 10 разів за 2009 рік
Кількість громадян, які змогли взяти в українських банках кредити під заставу рухомого і нерухомого майна, в 2009 році скоротилося в 10 разів
Міністерство юстиції повідомило, що лише 37,5 тис позичальників-фізичних осіб змогли отримати такі кредити. При цьому кількість іпотечних кредитів впала до мінімальних 19 тис. Банкіри не обіцяють, що кількість кредитів населенню цього року зросте, але упевнені, що такого значного падіння більше не буде, пише "КоммерсантЪ-Украина".

Міністр юстиції Микола Оніщук повідомив, що в 2009 році кількість нотаріально завірених кредитних договорів під заставу рухомого і нерухомого майна скоротилася в 10 разів.

"Лише 37,5 тис українців минулого року ризикнули закласти своє майно для отримання різних видів позик", - сказано в повідомленні. З них 19,3 тис - іпотечні кредити під заставу землі, будов, виробничих і житлових приміщень, а 18,3 тис - кредити під заставу майна. Квартири і житлові будинки заклали 11632 людини, земельні ділянки - 2235, а товари - 1414. Під заставу транспорту видана найбільша кількість кредитів - 13 тис.

Рекордним за кількістю укладених договорів був 2007 рік - 500 тис (зокрема 267 тис - застави іпотеки), але вже в 2008 році їх кількість впала до 361,5 тис (199 тис - іпотека). Ці цифри показують реальне падіння кредитування фізичних осіб через кризу. Заставне кредитування минулого року скоротилося на 89,6%, а з 2007 року - на 92,5%.

Банкіри пояснюють таку динаміку ускладненнями з оцінкою вартості застав, що постійно знецінюються. "Нерухомість знецінювалася, і кредитувати під неї з урахуванням зниження платоспроможності клієнтів було неможливо", - зазначив віце-президент "Альфа-банку" Роман Шпек.

Припинення видачі нових кредитів населенню призвело до зниження роздрібного портфеля банків в 2009 році на 38,5 млрд грн - до 235,3 млрд грн (-14%). Зупинка падіння кредитування можлива лише після досягнення політичної стабільності в країні.

"Важливо, щоб швидко закінчилися вибори і наступила стабільність. Досі реформи не проводилися, оскільки влада була скута президентськими виборами і обіцянками електорату", - сказав голова правління "Укрексімбанку" Віктор Капустін.

За даними "Простобанк консалтинг", зараз 9 банків пропонують кредити на купівлю автомобілів, 8 - на купівлю житла на вторинному ринку, 6 - на первинному. До середини року ця ситуація майже не зміниться, а значить, кількість кредитів скорочуватиметься.

"Деякі банки кредитують, деякі планують повернутися на цей ринок, але всі роблять акцент не на роздрібне, а на корпоративне кредитування", - підкреслив Шпек. Лише завдяки збільшенню позик платоспроможним підприємствам банкіри розраховують збільшити портфелі.

"Падіння на ринку банківських послуг припинилося. Почалося невелике зростання, і, думаю, зараз можна говорити про початок невеликого пожвавлення в економіці. Темпи зростання банківського ринку не перевищать 3-5%", - сказав голова правління "Райффайзен Банк Аваль" Володимир Лавренчук.

Як повідомлялося, раніше Верховна Рада ухвалила заборону на підвищення фінансовими компаніями і кредитними союзами ставок за кредитними договорами в односторонньому порядку. У кредитних союзах запевняють, що не займаються самовільною зміною процентних ставок, але неофіційно визнають, що йдуть на їх підвищення через необхідність виплачувати високі депозитні відсотки.

Аналогічна заборона для банків була ухвалена на початку кризи - 12 грудня 2008 року.

Ще статті:
Перспективи Азарова: при владі буде ще один Проффесор? /2010-01-29/
Закінчення епохи споживання /2010-01-27/
Примусова відповідальність /2010-01-26/
Законодавство - 2010: Найважливіші зміни для бізнесу /2010-01-24/
Банкам зв'яжуть руки /2010-01-21/
Мистецтво економити /2010-01-13/
Уроки політекономії від Уго Чавеса: Генерали замість економістів /2010-01-13/
Хто із кандидатів у президенти України найбагатший? /2010-01-11/
Азартні ігри /2010-01-05/
Вітаємо Вас з Різдвом Христовим та Новим 2010 роком! /2009-12-30/

Украинская Баннерная Сеть
Пошук

Банківський форум

Лічильники
  © 2006-2009 Віталій ЯРЕГА. Всі права збережено

При використанні матеріалів, гіперпосилання на bank-ua.com обов'язкове
Головна - Контакти - Реклама
Створено на Yarega WebStudio, 2006-2009